Boyler Nasıl Çalışır?

Boyler Nasıl Çalışır?

Boyler, ısıyı bir yakıt kaynağından (yağ, gaz, kömür) buhara, üretim ekipmanını çalıştırmak, sterilize etmek, ısı sağlamak, buharla temizlemek vb. İçin kullanılabilecek bir noktaya aktaran su içeren kaptır. .

Buharın verdiği enerji, onu tekrar su formuna dönüştürmek için yeterlidir. Üretilen buharın% 100’ü tekrar kullanılmak üzere iade edildiğinde sisteme kapalı sistem denir . Kapalı sistemlerin örnekleri, kapalı buharlı ısıtma, sıcak su ısıtma ve “tek borulu” sistemlerdir.

Bazı işlemler buharı kirletebileceğinden, yoğuşma suyunun Boylera geri beslenmesi her zaman arzu edilmez. Kondensi geri vermeyen sisteme açık sistem denir .

İki ana Boyler türü:

Alev borulu – yangın veya sıcak gazlar vasıtasıyla yönlendirilir iç su ile çevrelenmiştir Boyler kabuk içindeki boruların. Borular, bacadan çıkmadan önce gazların Boylerdan 4 defaya kadar geçirilebilmesi için sıralar halinde düzenlenmiştir. Bu sistem, maksimum ısı transfer yüzeyini suya maruz bırakır. Firetube Boylerları aynı zamanda kabuk Boylerları olarak da bilinir ve saatte yaklaşık 750 hp veya 25.000 lbs buhar üretebilir. Kullanımda olan Boylerların% 80’i bu konfigürasyondadır.

Bu Boylerın bir alt tipi, yakıt yakma ekipmanı, mekanik çekme ekipmanı, otomatik kontroller ve aksesuarlarla birlikte sevk edilen ve çok az dikkatle otomatik olarak çalışacak şekilde tasarlanmış paketli Boylerlardır . Bu tip Boylerda kireç oluşumunu önlemek özellikle önemlidir.

Su tüpü – ateş veya sıcak gazlar, dikey konumda düzenlenmiş su içeren tüplerin dışına ve çevresine yönlendirilir . Su borulu Boylerlar genellikle dikdörtgen şeklindedir ve iki veya daha fazla tambura sahiptir. Buhar ve suyun ayrılması, üst tamburda gerçekleşirken, alt tambur, çamur için bir toplama noktası görevi görür. Bu sistem genellikle saatte 750 hp’den fazla veya birkaç yüz bin lbs buhar gerektiğinde kullanılır.

Bunları belirli uygulamalara uyarlayan özel konfigürasyonlara sahip başka tasarımlar da vardır.

WeCreativez WhatsApp Support
En kısa sürede temsilcimiz cevap vericektir.
👋 Nasıl yardım edebilirim?