Kaç Çeşit Boyler Vardır

Kaç Çeşit Boyler Vardır

Açıklanan boyler tipleri: Kombi, sistem ve konvansiyonel.

Yeni bir boyler bulmak söz konusu olduğunda, ilk görevlerinizden biri evinize ve yaşam tarzınıza uygun en iyi boyler türünü seçmektir.

Bu makale, mevcut çeşitli boyler ve merkezi ısıtma sistemleri hakkında size rehberlik edecektir. Aklınızda belirli bir sorunuz varsa, sağ bölüme atlamak için aşağıdaki bağlantılardan birine tıklayın.

Yoğuşmalı ve yoğuşmasız boylerlar

Kazan türlerini araştırırken, yoğuşmalı ve yoğuşmasız boylerlar terimleriyle karşılaşmanız muhtemeldir. Bu terimler, kazan içindeki teknolojinin türünü, yani kazanın eviniz için ısı üretmek için yakıtı nasıl kullandığını açıklar.

Yasaya göre, tüm modern boylerlar artık standart olarak yoğuşma teknolojisini kullandığından, bu tipler arasında seçim yapmak zorunda kalmayacaksınız. Bunun nedeni, yoğuşmasız boylerlardan daha enerji verimli olmalarıdır. Yoğuşmasız boylerlar sadece yakıttan ısının %50-80’ini çıkarabilirken, modern yoğuşmalı boylerlar genellikle ısının %90-92’sini çıkarabilir.

Yoğuşmalı boylerlar çok daha etkilidir, çünkü bunlar sızdırmaz sistemlerdir, yani yoğuşmasız bir kazan tarafından kaybedilecek olan baca gazlarından ısı çıkarırlar. Yoğuşmalı boylerlar, piyasaya ilk çıktıklarında aşırı derecede popüler değildi, erken diş çıkarma sorunları ve birçok ev sahibini erteleyen güvenilirlikleri hakkında bir dizi efsane vardı. O zamandan beri yoğuşmalı boylerlar uzun bir yol kat etti ve bu eski sorunların çoğu çözüldü.

İç ve dış boylerlar

Yapmanız gereken bir başka Olası seçenek, kazanınızın evinizin içine veya dışına monte edilip edilmeyeceğidir. Gaz ev boylerlarının çoğu, örneğin bir mutfak dolabında evin içine monte edilir, ancak bazı insanlar kazanı garaja, dış mekana veya bahçenin dışına monte etmeyi tercih eder. Bu boylerlar genellikle, petrol büyük bir tankta dışarıda depolandığı için gaz şebekesine bağlı olmayan özellikler için yağ yakıtlı boylerlardır.

WeCreativez WhatsApp Support
En kısa sürede temsilcimiz cevap vericektir.
👋 Nasıl yardım edebilirim?