Isıtma Sisteminizin Suyu Isıtmak İçin Kullanılması?

Isıtma Sisteminizin Suyu Isıtmak İçin Kullanılması?

Isıtma Sisteminizin Suyu Isıtmak İçin Kullanılması?

Bu fotoğrafta dolaylı su ısıtıcısı soldaki büyük tanktır yani boyler.

Su ısıtma serimize devam ederken, bu hafta evin merkezi kazanıyla suyu ıs

Isıtmak için iki seçeneğe bakacağız. İlk olarak bazı terminoloji: kazanlar süpürgelik ünitelerinde veya buhar radyatörlerinde dağıtım için suyu ısıtır veya buhar üretirken, fırınlar kanallar ve kasalar aracılığıyla dağıtım için havayı ısıtır. Su ısıtmayı standart bir sıcak hava fırınıyla entegre etmek mümkün değildir; Bir fırınınız varsa, bağımsız bir su ısıtıcısına bağlı kalmanız gerekir.

Kazanınızı aynı zamanda suyu ısıtmak için kullanma fikrine çok çekici geliyor. Hem ısıtma hem de sıcak su için tek bir brülörle idare edebilirsiniz, bu nedenle bakım yapılması veya yanlış yapılması gereken daha az şey vardır ve evi yine de ısıtırken, suyu ısıtmak da o kadar fazla enerji gerektirmez.

Su ısıtması için bir ev kazanını kullanmanın iki yaygın seçeneği vardır. En yaygın olanı “tanksız bobin” olarak adlandırılır. Bu, gaz veya yağla çalışan bir kazana uyan nispeten küçük bir ısı eşanjörüdür. Bunlar, sıcak su süpürgelik ısısı olan kişiler için popülerdir çünkü bunlar, ucuz seçenekler veya standart kazanlar için iyileştirmelerdir. Bakır sargılı bir ısı eşanjörü, kazanın içine uzanır ve bu bobinden akarken su ısıtılır. Isı kaynağının sizin kazanınız olması dışında, geçen hafta anlatılan “tanksız su ısıtıcısı” na çok benziyor.

Tanksız serpantinli su ısıtıcıların daki sorun, kazanın sıcak su üretmek için sıcak olması gerektiğidir. Kışın soğuk bir iklimde, kazan çoğu zaman sıcaktır ve sıcak su sağlamak için yanması bile gerekmeyebilir (kazandaki artık ısı nedeniyle). Ancak yaz aylarında kazanın sıcak olma olasılığı daha düşüktür ve suyu ısıtmak için açma-kapama çevrimi çok fazla enerji israfına neden olur. Yağla çalışan bir kazan ve tanksız serpantin kullanarak su ısıtmanın yaz aylarında 200 illa 300 galon yağ kullanması alışılmadık bir durum değildir ve bu dönemdeki ortalama verimlilik% 25 kadar düşük olabilir. Bu nedenle, tanksız serpantinli su ısıtıcıları kış aylarında mantıklı olabilir, ancak yazın iyi bir fikir değildir.

Sıcak su üretmek için bir ısıtma sistemi kullanmak için diğer birincil seçenek, “dolaylı” veya “dolaylı ateşlemeli” bir su ısıtıcısı kurmaktır. Bu, gaz veya yağ yakıtlı kazandan gelen sıcak su kullanılarak ısıtılan ayrı bir yalıtımlı su tankıdır. Dolaylı tank, genellikle ısıtma sistemi üzerinde ayrı bir “bölge” olacak şekilde tesis edilir. Bu seçeneğin bir avantajı, sıcak aylarda kazanın sadece dolaylı tanktaki suyu ısıtmak için ara sıra ateşlenmesi gerektiğidir. Tanktaki su “termal olarak tabakalı” kaldığından (sıcak su, duşunuzu veya bulaşık makinenizi beslemek için çekildiği üstte olacak şekilde), kazan açılmadan önce suyu ısıtmak için birkaç kez tanktan sıcak su çekebilirsiniz. Tankın içinde.

Diğer bir artı da, depolama tankında brülör olmadığı için, bir hava beslemesi veya havalandırma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan (gazla çalışan, depolama tipi bir su ısıtıcısın da yaptığınız gibi) ekstra izolasyonla sarabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
En kısa sürede temsilcimiz cevap vericektir.
👋 Nasıl yardım edebilirim?