Boyler Nasıl Kurulur?

Boyler Nasıl Kurulur?

Boyler Nasıl Kurulur?

Evinizi ısıtmak söz konusu olduğunda, bir Boyler enerji tasarruflu ve çevre dostu bir çözümdür. Soğuk su, ısıtılmış borular aracılığıyla Boylerdan geçirilir ve daha sonra evinizin etrafına sıcak su veya buhar olarak dağıtılır. Uygun maliyetli bir seçenektir. Ancak birçok ev sahibinin Boylerı yoktur. Bunun yerine eski, modası geçmiş bir su ısıtma sistemine sahipler . Bunu değiştirmenize yardımcı olmak isteriz. Bir Boyler takmak istiyorsanız, işi halletmesi için profesyonel bir tesisatçı tutmanızı öneririz. İşte nasıl yükleme işlemi çalışıyor!

Adım 1 – Konum

Yeni boyler kurulumunuzun yeri, seçtiğiniz model kadar önemlidir. Boylerın kendisi su hatlarına, gaz hatlarına , bir elektrik prizine ve daha sonra derinlemesine tartışacağımız havalandırma bacasına yeterince yakın olmalıdır . Zemin veya zemin de düz olmalıdır.

Adım 2 – Boyler ‘ın Giydirilmesi

Burada “giydirme” kelimesi, Boyler sistemine uygun boruların eklenmesi anlamına gelmektedir . Bu görev için bir anahtara ihtiyacınız olacak. Önce dairesel pompayı doğrudan Boyler ünitesine ekleyin, ardından yükseltici nipeli ekleyin. Bunu yapmak, evinizin her yerine su akışı için doğru boruları eklemenize izin verecektir. Uygun sayıda yükseltici nipel takın, ardından evinizdeki farklı bölgelere karşılık gelen her bir boruyu takın. Daha önce bahsedilen anahtara ihtiyacınız olacak!

Adım 3 – Besleme ve Dönüş Boruları

Uygun borular yerleştirildiğinde, besleme ve dönüş borularına geçebilirsiniz. Tipik olarak, sirkülasyon pompası, akış kontrolü besleme tarafı boyunca olacak şekilde Boylerın dönüş tarafına yerleştirilecektir. Somunları anahtarla sıkacak, Boylerı bir sıcak su tankına bağlayacak ve bir bakır boru ve doğru bağlantı parçaları kullanacaksınız.

Adım 4 – Baca Kurulumu

Bir baca takmaktan bahsetmiştik. Biz o noktadayız. Bir Boyler uygun şekilde havalandırılmalıdır. Bu havalandırma, baca veya duman borusu aracılığıyla yönetilir. Gerçek Boylerı bacaya veya duman borusuna bağlamak için bir sac metal boru tavsiye ederiz. Birkaç delik açın ve güvenli bir şekilde oturması için metal vidalarla tutturun.

Adım 5 – Gaz Hattının Takılması

Artık yeni Boylerınız yakıt kaynağı olmadan çalışamaz. Çoğu ev sahibinin yaptığı gibi bir gaz Boylerı kullanıyorsanız, o zaman gaz hattını doğru şekilde bağlamanız gerekir. Doğal gaz kullanıyorsanız, siyah dişli bir boru bağlamak istersiniz. Boyler kılavuzunuz, gaz hattını uygun şekilde bağlamak için daha ayrıntılı talimatlara sahip olmalıdır.

Adım 6 – Başlatın!

Son olarak, her bağlantı doğru şekilde yapılmış ve yerleştirildiğinde, Boylerı çalıştırma zamanı gelmiştir. Şimdi sıkı çalışmanızın işe yarayıp yaramayacağını keşfetme zamanı. Boylerın dolmasına izin vererek su hattını açın. Otomatik besleme vanası sizi kapladığından, basınç konusunda endişelenmenize gerek yok. Ancak bir sonraki adım için kesinlikle profesyonel bir tesisatçıya ihtiyacınız olacak . Bir uzman, Boylerı düzgün bir şekilde çalıştıracak ve önemli bir güvenlik sorunu olan CO2 çıkışını kontrol edecek ve aynı zamanda gerektiğinde uygun ayarlamaları da yapacaktır.

WeCreativez WhatsApp Support
En kısa sürede temsilcimiz cevap vericektir.
👋 Nasıl yardım edebilirim?